E un forum pt cei care vor sa zambeasca chiar daca le vine sa planga.... E un forum unde se vor putea descarca emotional, unde isi vor putea lasa imaginatia sa zboare..... E un forum care este "ridicat"pe baza devizei: Rad cand imi vine sa plang

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Vampire Diaries Fic-Damon&Bonie- You are the one that i need

In jos 
AutorMesaj
Chocolate

Data de inscriere : 03/04/2010
Varsta : 22
Localizare : Targu Jiu

MesajSubiect: Vampire Diaries Fic-Damon&Bonie- You are the one that i need   Mar Mai 25, 2010 9:47 pm

Seara de februarie, goliciunea camerei mele ma inspaimanta din ce in ce mai tare. Aveam nevoie de cineva langa mine care sa ma ajute sa imi recapat macar putin din incredere in oameni sau chiar in fiinte vi. Eu micuta Bonnie,mereu subestimata,mereu tratata ca un bebelus,mereu in umbra Elenei. Ma obisnuisem cu asta de mult timp dar inca gaseam ceva deranjant in atitudinea lor. Capul imi vuia groaznic...inca nu puteam sa imi controlez in totalitate puterile de vrajitoare. De cand puteam auzi vocile mintilor viata mi-se schimbase in totalitate...la scoala stateam departe de masele de lume pentru ca riscam sa lesin din cauza durerii infernale. O sa imi pierd mintile intr-o zi, stiu asta mai mult ca sigur, era doar o problema de timp.
M-am apropiat de geam incet incercand sa imi obisnuiesc ochii cu intunericul de afara. Era bezna si neclar puteam sa vad capatul opus al curtii. Deodata printre tufisurile verzi am vazut ceva miscand, parea un caine urias...de fapt mai mult avea trasaturi de lup. Coltii ii straluceau ca niste pumnale in lumina difuza a lunii. Era ceva familiar in animalul acela, am auzit un fosnet si pradatorul s-a dus inapoi in intunericul de care apartinea....nici nu stiam cata dreptate puteam sa am cand ziceam asta. Telefonul a inceput sa vibreze gata sa cada de pe noptiera
- Da,am raspuns eu incercand sa par cat mai putin plictisita.
- Bonn, sunt Meredith, vino la mine e si Elena aici si facem planuri pentru balul iernii din acest an. Suntem responsabile ca de obicei cu organizarea. Am murmurat un ”Aha..ajung in 20 de minute” si m-am imbracat repede
Aerul de afara era incredibil de rece,lucru care imi dadea fiori pe sira spinarii. Inima imi batea accelerat si incercam sa respir cat mai normal odata ajunsa la coltul strazii. Aveam un presentiment sumbru dar incercam sa ma autoconving ca o luasem prea in serios cu puterile de vrajitoare. Auzeam pasi in spatele meu si rasete. M-am intors brusc si am inghetat, inima mi-a luat-o razna si parca pamantul imi fugise de sub picioare. In fata mea se aflau 4 baieti, sau mai bine zis 4 vampiri. Puteam sa spun asta privind in ochii lor, aveau acel ceva special care te facea sa te simti vanat, exact cum ma simteam eu acum...neajutorata si incoltita.
Ultimul lucru pe care mi l-am amintit a fost durerea insuportabila. Sangele imi era luat cu forta si simteam cum ma stingeam strop cu strop. Probabil am lesinat din cauza socului. Am reusit sa aud ”Sangele de vrajitoare da puteri nesanuite” si dupa am fost trantita de pamantul acoperit cu zapada
Tavanul alb. Atat am deslusit ca prin ceata deasa. Am privit in jurul meu,eram confuza si ma durea partea laterala a gatului. Am pus mana acolo si am dat de 2 gauri mici aproape vindecate. Lacrimi au inceput sa imi curga necontrolat din ochi pe cand amintirile de noaptea trecuta se derulau in fata mea. Usa sa deschis rapid si inauntru a intrat Damon. Acum eram si mai confuza. L-am privit printre lacrimi reusind sa deslusesc expresia sa. Era o combinatie de furie,ura,ingrijorare si tristete.
- Unde sunt? ce s-a intamplat?si tu ce cauti aici?Uimirea mea era evidenta. Damon era rau si sunt convinsa de asta...a incercat sa-si distruga propriul frate de mai multe ori si chiar a incercat sa o fure pe Elena. Desigur nucleul lumii-Elena...toata lumea o dorea... oare de ce ma salvase?ce avea de castigat?
- Te-am gasit jumate inghetata pe jos. Hainele iti erau rupte si pline de sange,a spus el cu o voce calma si foarte rece,era foarte diferit de Damon cel de acum cateva minute, cel fara nici o masca,cel care nu incerca sa isi inece sentimentele in ura. Dupa cum observi,a continuat el,ti-am curatat sangele de pe corp si ranile si te-am schimbatin ceva curat. Am privit sub patura rosind toata...aveam pe mine un tricou larg si negru,probabil al lui.I-am aruncat o privire timida si el mi-a zambit in coltul gurii in modul lui special. Ma vazuse goala, deja gandul la asta imi facea sangele sa clocoteasca. Deci cum s-a intamplat?vocea lui melodioasa mi-a intrerupt sirul gandurilor
-Voiam sa merg spre Meredith si deodata am auzit in spatele meu...si...vorbele pur si simplu nu mai vroiau sa iasa. Mainile imi tremurau frenetic si am inceput iar sa plang, asta m-a facut sa admit ca eram o persoana slaba si doar imi plangeam de mila. Deodata am simtit bratele lui Damon cuprinzand tot abdomenul meu,m-am intors si mi-am afundat capul in umarul sau respirand scadat
Ma simteam in siguranta in bratele lui...ajunsesem sa ma intreb daca era in stare de sentimente. Simteam ca ma pierd in infinitul ochilor sai negri si incet incet am realizat ca simt ceva puternic pentru el..ma completa perfect. Poate el era persoana puternica de care aveam nevoie...

Damon:
Bonnie:
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Smile:)
Admin

Data de inscriere : 27/03/2010
Localizare : Oradea,Bihor

MesajSubiect: Re: Vampire Diaries Fic-Damon&Bonie- You are the one that i need   Joi Mai 27, 2010 9:15 am

Sys uite ca trec si eu pe aici. Acum e timpul sa iau rolul meu de critica. In primul rand...legat de ficul Visul alb....Ce Dumnezeu? Stiu ca e alegerea ta si ti-o respect, dar mi-ar placea mai intai sa iti zik cateva lucruri:
Unu: Ai doar doua capitole...si ai doua posturi de la mine si unu de la Kyaku. Nu ai cum sa primesti o multime de com-uri dintr-o data. Stii bine ca si eu la inceput am fost asa...De ex la ficul meu de acum cu Kyaku n-avem decat doua com-uri...Nu conteaza.
Doi: Nu poti sa fii asa pesimista. Stiu ca e greu, dar ficul tau va fi citit e ff interesant...totusi e nevoie de timp. Nu iti pierzi vreme scriind. Tu scrii pentru ca iti place...atata tot. Personal eu nu scriu neaparat pt com-uri ci pt ca simt. Am inteles mai demult ca timpul va atrage cititorii..si asa a fost si pe zup
Trei: Ai talent...problema e ca renunti prea usor. Din punctul meu de vedere mare pacat.
Patru: Ficul era chiar interesant. Dar daca tii chiar asa mult sa il inchid....Okm deocamdata nu o fac pentru ca trebuie sa creez o categorie.

Si acum despre acesta. Mie mi-a placut ideea si descrierea. Finalul...in shcimb...nu vreau sa fiu rea, dar cred ca ai pierdut atitudinea de bad boy a lui Damon din prima. As fi preferat ca atunci cand Bonnie s-a trezit el sa fi fost putin ironic si sa aiba putina ingrijorare si nimik mai mult. Mi se pare cam grabita faza cu Bonnie ca deja simtea ca el o putea intelege. Parerea mea...Era mai bine daca ii tineai pentru o vreme la distanta. Dar e ok si asa....
In fine...astept nextul. In mare mi-a placut, mai ale spt ca Bonnie e vrajitoare. Mai vb bye bye

Dansez cu o sticla goala si cu o poza veche
http://illiweb.com/fa/pbucket.gif?o=4
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mysmileismymake-up.forumz.ro
fake_fate

Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 25
Localizare : In Galaxy

MesajSubiect: Re: Vampire Diaries Fic-Damon&Bonie- You are the one that i need   Joi Mai 27, 2010 3:46 pm

eloo:X Very Happy fic cu vampiri logic ca sunt de fata
stiu cam cat decat despre personaje desi nu am avut cums a vad serialul. Totusi cuma zis si smile ai grabit foarte mult. Ceea ce sa petrecut in cap 1 puteai face in vro 3 si sema acam cu un jurnal la ceea ce sa petrecut intri sptamana:P
descrierea naratiunea si doalogul au fost bn dupa parerea mea puse si ai talent:X si debea astept sa vad peripetiile celor doi maia les ca o ador pe fata :X are buzele alea asa dragutee:> si el bad boy :. mrrr
Sus In jos
Chocolate

MesajSubiect: Re: Vampire Diaries Fic-Damon&Bonie- You are the one that i need   Joi Mai 27, 2010 8:19 pm

da stiu ca am grabit putin dar promit sa il fac pe damon bad boy in urmatoarele capitole
Sus In jos
fake_fate

MesajSubiect: Re: Vampire Diaries Fic-Damon&Bonie- You are the one that i need   Joi Mai 27, 2010 9:07 pm

Smile) cezi ca te tinem minte ! da da avem dovezi >Smile te vom vana precum nijte vampiri de nu Smile)
cine e u mn mainile suss:D sasa mie foame :>
Sus In jos
Chocolate

MesajSubiect: Re: Vampire Diaries Fic-Damon&Bonie- You are the one that i need   Vin Mai 28, 2010 8:30 pm

Capitolul II
Damon POV

Nu imi vine sa cred..de cand devenisem asa de moale. Ultima data cand am tinut o fata in brate a fost numai ca sa ii iau sangele.Oare din cauza ei eram asa?nu nu nu chiar nu pot sa risc sa ma transform in Stefan. Damon Salvatore nu are nevoie de nimeni! Mi-am retras mainile rapid,putin prea violent pentru micuta vrajitoare care a schincit usor...a da eram vampir,mai ales unul cu o dieta potrivita si imi era greu sa am grija de fiecare data si sa nu uit ca viata umana e firava,moartea isi poate face aparitia foarte usor. Majoritatea relatiilor mele cu oamenii erau violente si nu prea imi exersasem autocontrolul de ceva vreme. Imi placea sa traiesc asa si sincer sa fiu nu as fi schimbat modul meu de viata. Puteam sa am pe oricine doresc,oricand si mai ales ca eram foarte foarte convingator.
M-am ridicat usor de pe pat si cu un salt precis de pe fereastra deja eram in curtea spatioasa a Internatului. Plecasem fara sa ii dau vreo explicatie micutei mele noi prietene. Aveam ganduri destul de serioase cu ea...exista un motiv pentru care am salvat-o si vreau sa profit din plin. Deja un zambet macabru mi-se asternuse pe fata, am inhalat putin aer proaspat si am decis sa merg la vanat. M-am urcat in Ferrari-ul meu si imediat am auzit motorul urland ca o fiara care cerea sa fie eliberata. Am apasat acceleratia lasand praf in urma mea la iesirea pe poarta curtii. Strazile orasului erau luminate puternic si am putut vedea de la distanta o fata blonda cu ochii albastri, parea sa aiba mai putin de 20 de ani. M-am apropiat cu masina de ea si am deschis geamul cat de mult am putut.
- Facem o tura? am zis afisand una dintre cele mai dulci expresii de care eram in stare, voiam sa o fac sa se simta sigura in preajma mea. Imi placea sa ma joc cu vanatul..si cam asta reprezentau pentru mine oamenii,surse de hrana.
-Desigur!a inceput sa rada prosteste genu ala de hihihi. Mi-am dat ochii peste cap, imi era din ce in ce mai putina mila de ea, unii oameni chiar merita sa fie mancati. Cum a intrat,masina s-a umplut de un miros sufocant de parfum. Am deschis si celalalt geam, partea proasta sa fi vampir..orice miros se amplifica.Am dat mai tare la casetofon ca sa nu mai aud vorbaraia ei infintia. Chiar nu imi pasa ca prietenul ei a parasit-o si se afla in nu stiu ce criza existentiala. Nimanui nu ii pasa ca cele 2 iubiri ale vetii mele mi-au fost luate rand pe rand. Prima data Katherine dar acum nu imi pasa de ea. Cand am aflat ca traieste si nici macar nu se obosea sa ma caute...pe mine care eram pregatit sa imi dau viata pentru ea am inceput sa nutresc o ura profunda chiar mai mare ca cea pe care o simt pentru propriul meu frate..tot din cauza ei. Si acum Elena care probabil se bucura de bauturi cu umbrelute si plaja alaturi de Stefan. Deci toata existenta mea am fost expus la suferinte multiple si inima inca imi sangera dupa ele dar incercam sa inec asta in sange uman. Adoram sa simt Puterea cum imi invada fiecare simt si energia imensa care se producea la moartea unui om. In sfarsit puteam sa o omor,nu mai inalnisem pe cineva asa de superficial de multa vreme...imi aducea intr-un fel aminte de Katherine...si faptul ca semanau foarte mult la fata.
-Ultima oprire. Spun eu zambind in coltul gurii. Am coborat amandoi din masina si ne-am dus spre interiorul padurii.
-Nu stiam ca vrei sa o faci...in salbaticie. Am inceput sa rad, da era o alternativa sa am o relatie cu ea dar nu era genul meu..chiar deloc.
-Nu o sa tipi indiferent de ce o sa fac, am spus mecanic privind adanc in ochii ei
-Da. A spus ea cu o voce de parca era de pe alta planeta sau parca luase ecstasy. M-am apropiat de ea incet deja mirosind sangele cald de sub pielea ei palida. Coltii ascutiti au intrat imediat in vena jugulara,sursa principala de sange,si am inceput sa beau. Am simtit muschii fetei relaxandu-se. Ce moarte placuta...amandoi aveam de casitigat. Fata a devenit din ce in ce mai moale in bratele mele si la sfarsit a inchis ochii. Era moarta..acum nu putea sa mai enerveze pe nimeni cu parfumul ei groaznic. M-am aplecat asupra ei si i-am rupt mana stanga. Am mutilat-o in asa fel in cat sa para un atac de animal, nu intentionam sa las urme sau ceva. Mi-am curatit fata de sange si m-am urcat din nou la volanul masinei mele. Aveam o destinatie directa...Bonnie

Am promis ca il fac mai evil:))
is this evil enough?
Sus In jos
Smile:)
Admin

Data de inscriere : 27/03/2010
Localizare : Oradea,Bihor

MesajSubiect: Re: Vampire Diaries Fic-Damon&Bonie- You are the one that i need   Sam Mai 29, 2010 4:23 pm

Well chiar imi plk cum ai schimbat firul povestii. Ma bucur ca ai redresat atitudinea de bad boy a lui Damon si stii foarte bine cum sa descrii chestiile astea legate de vampiri. Capitolul acesta m-a incantat foarte mult si de-abia astep nextul. Spor la scris!

Dansez cu o sticla goala si cu o poza veche
http://illiweb.com/fa/pbucket.gif?o=4
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mysmileismymake-up.forumz.ro
fake_fate

MesajSubiect: Re: Vampire Diaries Fic-Damon&Bonie- You are the one that i need   Sam Mai 29, 2010 5:55 pm

Yeee te-ai tinut de cuvant:>
Il ador:X Smile) gata ma marit cu el
Glumeam:)) Asa, deci imi place cum te-ai transpus cu personajul si ai scris ceea ce el gandeste. Si este mult mai bun decat primul capitol:X greseli ortografice gramaticale( macarlear caini) nu am vazut:X
Succes:X nu ne tine in suspans prea mult!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Vampire Diaries Fic-Damon&Bonie- You are the one that i need   

Sus In jos

Vampire Diaries Fic-Damon&Bonie- You are the one that i need
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Smile:) :: My little word :: Fan fictions-
Mergi direct la: