E un forum pt cei care vor sa zambeasca chiar daca le vine sa planga.... E un forum unde se vor putea descarca emotional, unde isi vor putea lasa imaginatia sa zboare..... E un forum care este "ridicat"pe baza devizei: Rad cand imi vine sa plang

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Koizora [ the movie]

In jos 
AutorMesaj
Kyaku

Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 24
Localizare : Giurgiu

MesajSubiect: Koizora [ the movie]   Lun Mar 29, 2010 10:21 am

Este un film japonez bazat pe o carte creeata de MutsukiWatanabe, avându-i ca actori principali pe Yui Aragaki( Mika Tahara în film), şi Haruma Miura( Hiro Sakurai în film).
Povestea se învârte în jurul relaţiei celor doi şi greutăţile ce le înfruntă pentru a rămâne împreună. Sunt multe complicaţii ce apar, persoane noi ce intervin între cei doi, se destramă...
Totul este mirific prezentat, încât te face să plângi( bine asta nu în cazul tuturor)
Aş vrea să povestesc despre acţiunea în sine, însă aş strica toată supriza. E un film ce merită văzut, pentru povestea de dragooste atât de pură şi inocentă dintre cei doi.
Nu îmi pot scoate fraza aceasta din minte. Mika: Clear skies will mean you are happy. Rain will mean you're crying. Sunset means you are embarrassed. Night will mean you are gently holding me.
De altfel Koizora mai este şi o j-drama, de 6 episoade din câte am sesizat, probabil că este la fel de bună ca filmul, dar aici nu-mi pot da cu părerea cum nu am văzut-o încă.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Koizora [ the movie]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Smile:) :: I saw this.... :: Filme interesante-
Mergi direct la: