E un forum pt cei care vor sa zambeasca chiar daca le vine sa planga.... E un forum unde se vor putea descarca emotional, unde isi vor putea lasa imaginatia sa zboare..... E un forum care este "ridicat"pe baza devizei: Rad cand imi vine sa plang

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

alchimistul

In jos 
AutorMesaj
Chocolate

Data de inscriere : 03/04/2010
Varsta : 22
Localizare : Targu Jiu

MesajSubiect: alchimistul   Sam Apr 03, 2010 6:00 pm

ua roman scris de paulo coelho despre destin,legenda personala si soarta.Este vorba de un pastor de oi de pe campiile andaluziei care indrumat de un batran rege incearca sa isi gaseasca legenda personala si adevarata comoara. Ajunge intr.un sat desertic unde gaseste un alchimist care era capabil sa transforme fierul in aur, acajesta nu a vrut sa il invete mestesugul si pana la urma pastorul ajunge la piramide si isi cauta acolo comoara. Gaseste un om care ii spune ca si el a fost indrumat spre cautarea comorii tot de acel batran rege,dar el nu a luat asta in seama si a renuntat....a zis ca,comoara lui se afla in campia andaluziei....ciobanul s.a intors de unde a plecat si si.a gasit adevarata comoara. NU am explicat eu foarte bine dar sper ca ati inteles ceva..oricum merita citit
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

alchimistul
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Smile:) :: Biblioteca :: Fantasy-
Mergi direct la: