E un forum pt cei care vor sa zambeasca chiar daca le vine sa planga.... E un forum unde se vor putea descarca emotional, unde isi vor putea lasa imaginatia sa zboare..... E un forum care este "ridicat"pe baza devizei: Rad cand imi vine sa plang

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

de ce va e frica

In jos 
AutorMesaj
Chocolate

Data de inscriere : 03/04/2010
Varsta : 22
Localizare : Targu Jiu

MesajSubiect: de ce va e frica   Sam Apr 03, 2010 8:48 pm

multi oameni au temeri, cu care v-a trebui sa se infrunte intr.o zi
temerea mea cea mai mare este sa imi pierd prietenii si persoanele dragi
si imi e foarte frica de diriga Twisted Evil e ca godzilla cand intra in clasa:))
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Smile:)
Admin

Data de inscriere : 27/03/2010
Localizare : Oradea,Bihor

MesajSubiect: Re: de ce va e frica   Sam Apr 03, 2010 8:59 pm

Frica vine din lipsa de dragoste. De aceea atunci cand iubesti orice fiinta, lucru, situatie etc frica dispare. Antidotul fricii este iubirea.....cel putin asa cred eu. Mie imi e frica de intuneric....desi nu pot spun ca sunt ca si copiii mici incat plang noaptea sau asa....Nu. Pur si simplu am momente cand nu ma simt in siguranta in intuneric....cand am ciudata impresie ca e cineva in spatele meu. Apoi mai este fobia mea ca sa ii spun asa legata de insecte. Urasc vara pt ca sunt atat de multe incat nu pot sa merg la iarba verde ca vin toate la mine.....Mai am un fel de frica: frica de mare.....Adika mi se pare ok sa merg la mare etc etc, dar nu imi plk si ma sperie ideea sa invat sa inot, desi stiu ca e o activitate folositoare, nu vreau sa o practic.Sunt o fire mai ciudata, si totusi cred ca toti ar trebui sa ne spunem fricile ca sa trecem mai repede peste ele. Primul pas spre ati invinge frica e a o accepta.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mysmileismymake-up.forumz.ro
Elyza

Data de inscriere : 03/04/2010
Localizare : targu jiu

MesajSubiect: de ce va e frica   Sam Apr 03, 2010 11:19 pm

mda....si mie imi este frica de anumite lucruri in viata...mereu cand trebuie sa iau o decizie..mie frica..ma candesc daca o fi bn sau nu....dar cred k frica vine de la faptul k nu avem incredere in noi.....in situatii grele in viata...gandim negativ si zicem k nu vom trece peste aceste lucruri...dar trebuie sa avem incredere in noi..si sa gandim pozitiv in orice situatie...numai asa putem reusi in viata Smile
Sus In jos
Kyaku

Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 24
Localizare : Giurgiu

MesajSubiect: Re: de ce va e frica   Dum Apr 04, 2010 6:06 pm

Fiecare are proriile sale opinii asupra fricii. Eu personal consider că ne e frică din cauză că nu cunoştem în totalitate ce este acolo, ce s-ar întâmpla daca vom alege o cale. Ne e teama de necunoscut, şi faptul că nu îl putem controla asta. De aceea trebuie să fim siguri pe noi, să credem în noi înşine şi totul se va sfârşi cu bine.
Personal îmi este teamă de... well, nu prea ştiu, faptul că aş putea muri accidental înainte să apuc să citesc cărţie preferate. Îmi este frică de oameni, reacţiile lor pe care eu le-aş putea declanşa accidental; îmi este frică să nu înnebunesc curând.
Sus In jos
xXLemonChoco

Data de inscriere : 05/04/2010
Varsta : 23
Localizare : Tg-Jiu

MesajSubiect: Re: de ce va e frica   Vin Apr 09, 2010 8:09 pm

well... mi-e frica de... capre O_O; OMG >.< sunt oribile.... si.... ma urasc o__o" they're just like... beeee o____o
si imi mai e frica de momentele pervy ale lui stefi O_O OMFG O_________O just... OMFG O_________O
are o privire gen.... " shiba shiba >:3 "
ooooooo, sau cand trebuie sa imi arat senitmentele >_______< asta ma omoara -____-"
cam atat XD
Sus In jos
funky_angel

Data de inscriere : 13/04/2010

MesajSubiect: Re: de ce va e frica   Sam Apr 17, 2010 4:09 pm

well, stiu ca pare ciudat, dar mi-e frica de nou...imi e frica sa-mi fac prieteni noi, sa cunosc persoane noi, sa ma mut intr-un loc nou (sunt de-a dreptul ingrozita de faptul ca voi merge la facultate si voi impoarti camera cu inca 3 straine)
imi este si mie frica de intuneric (personal cred ca tuturor ne este, desi nu vrem sa recunoastem)...sunt fana a filmelor horror si imaginatia mea o ia razna rau de tot pe intuneric affraid
in general nu imi e frica si fac o graza de chestii nebunesti...cand eram mica am gasit un sarpe in iarba si l-am luat in mana (nu stiu cum am reusit sa-l prind) lol!
Sus In jos
fake_fate

Data de inscriere : 10/04/2010
Varsta : 26
Localizare : In Galaxy

MesajSubiect: Re: de ce va e frica   Mier Apr 28, 2010 7:58 am

poi, imi este frica sa pierd. Sa pierd, este ceva ce imi face pielea de gaina. Si cand spun sa pierd ma gandesc la viitor, prieteni, familie, pe mine, gandurile mele, realizarile mele. Imi este frica sa pierd sansa unui viitor mai bun, sa pierd in fata tatalui meu vitreg. Sa pierd sansa de a fi iubita, si oricat ma tem de acest lucru, inca ma sperie, si o face des, mult prea des pentru sanatatea mea mintala.
Sus In jos
den.n

Data de inscriere : 13/05/2010
Localizare : printre Gayy.:o

MesajSubiect: Re: de ce va e frica   Lun Mai 17, 2010 7:48 pm

inca de cand eram micaaa aveaam un disconfortt cand eram in intunericc..ma simteam ciudat,nelinishtitaa,,ca si cum as stii ca n`us in sigurantaa Surprised affraid darr mie si mai frica de faptu ca intr`o zi as putea sa pierd persoanele foarte dragi mie,prietenii,parintii.,,persoane fara de care nu as mai putea fii acceasi euu..mie frica sa ranesc oamenii,chiar daca unii chair merita No .probabil mai am temeri de care nici eu nu stiu inca..:-? e posibil nuu?Wink)
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: de ce va e frica   

Sus In jos

de ce va e frica
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Smile:) :: Cafenea :: Discutii si dezbateri-
Mergi direct la: