E un forum pt cei care vor sa zambeasca chiar daca le vine sa planga.... E un forum unde se vor putea descarca emotional, unde isi vor putea lasa imaginatia sa zboare..... E un forum care este "ridicat"pe baza devizei: Rad cand imi vine sa plang

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Alice în ţara minunilor- Lewis Carroll

In jos 
AutorMesaj
Kyaku

Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 24
Localizare : Giurgiu

MesajSubiect: Alice în ţara minunilor- Lewis Carroll   Sam Apr 03, 2010 11:52 pm

Probabil că majoritatea aţi citit cartea asta, ei bine eu când eram mică nu am citito. Deci la vârsta aceasta am perceputo mai diferit.
Alice in tara minunilor este o carte ce iti deschide noi teritorii ale lumii imaginare, in care nebunia si anormalul este ceva complet obisnuit. Personajele au fost cele care m-au impresionat caci autorul le-a oferit o mentalitate mai absurda. Este de apreciat personalitatea fiecaruia, toti fiind deregula diferiti.
Nu am mai intalnit asemenea conceptii si idei, intr-o lectura. Totul pare logic, desi daca privesti din exterior e un haos absolut. Insa fiecare fraza este bine aleasa. O lume fantastica in care Alice pare a fi iubita de toti, fiecare avand felul lui de a o arata. O lume pe care ea si-a dorit-o, dar cand se satura, visul se termina.
Desi pare pura aberanta este o carte minunata, ce merita citita la orice varsta.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Elyza

Data de inscriere : 03/04/2010
Varsta : 22
Localizare : targu jiu

MesajSubiect: Alice în ţara minunilor- Lewis Carroll   Vin Apr 09, 2010 4:38 pm

yeah...i think alice in wonderland was a great book....from my point of view..when i first read the book..it took me to another world..it made me forget about all my problems and made me fell so happy..and giving me hope..and belive that somewhere in this world there is a better and nice world.....if u didn't read the book.....you should Smile
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Alice în ţara minunilor- Lewis Carroll
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Smile:) :: Biblioteca :: Fantasy-
Mergi direct la: