E un forum pt cei care vor sa zambeasca chiar daca le vine sa planga.... E un forum unde se vor putea descarca emotional, unde isi vor putea lasa imaginatia sa zboare..... E un forum care este "ridicat"pe baza devizei: Rad cand imi vine sa plang

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Lorelei de Ionel Teodoreanu

In jos 
AutorMesaj
Smile:)
Admin

Data de inscriere : 27/03/2010
Varsta : 22
Localizare : Oradea,Bihor

MesajSubiect: Lorelei de Ionel Teodoreanu   Dum Apr 04, 2010 2:12 am

Sincer la inceput Lorelei nu mi-a placut si nici acum nu pot spune ca ma dau in vant dupa ea, desi o multime de persoane ador povestea. Totusi, are un farmec aparte incontestabil. Modul in care Ionel Teodoreanu o descrie pe fata si pe prietena ei in gara, privirile furise cu un barbat pe tren si dragostea pe care i-o va purta mereu te fascineaza. Drama intregii povesti este ca desi cei doi s-au casatorit, intamplarea face ca si cea mai buna prietena a ei sa se indragosteasca de el. Ironic, nu?? Totusi, desi intreaga poveste este o imbinare de romantism cu drama sau mai bine spus tragedie, mi-a palcut modul inc are au fost descrise toate elementele povestii si ideea in sine, chiar daca nus epotriveste atat de bine cu gustul meu. Totusi, as fi ipocrita daca nu as recunoaste ca aceasta carte a sensibilizat multe generatii de tinere si de ce nu, si tineri si ca ar fi pacat sa nuf ie citita.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mysmileismymake-up.forumz.ro

Lorelei de Ionel Teodoreanu
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Muzica populara si Muzica Etno
» Poezii hazlii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Smile:) :: Biblioteca :: Carti de dragoste-
Mergi direct la: