E un forum pt cei care vor sa zambeasca chiar daca le vine sa planga.... E un forum unde se vor putea descarca emotional, unde isi vor putea lasa imaginatia sa zboare..... E un forum care este "ridicat"pe baza devizei: Rad cand imi vine sa plang

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Ce culoare te reprezinta?

In jos 
AutorMesaj
Smile:)
Admin

Data de inscriere : 27/03/2010
Varsta : 22
Localizare : Oradea,Bihor

MesajSubiect: Ce culoare te reprezinta?   Dum Apr 04, 2010 1:55 pm

http://www.kudika.ro/quiz/7819

Pot sa spun ca testele de pe acest site sunt foarte faine si mi-au palcut intotdeauna, Distractie placuta! Mie mi-a iesit verdele.....

Dansez cu o sticla goala si cu o poza veche
http://illiweb.com/fa/pbucket.gif?o=4

Ultima editare efectuata de catre Smile:) in Dum Mai 02, 2010 3:28 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://mysmileismymake-up.forumz.ro
Kyaku

Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 24
Localizare : Giurgiu

MesajSubiect: Re: Ce culoare te reprezinta?   Dum Apr 04, 2010 2:13 pm

Ei bine mie mi-a iesit albastrul:
"Te reprezinta albastrul ceea ce inseamna ca esti o persoana visatoare si optimista ce da dovada de o incredere nemarginita in natura umana. Nu iti plac conflictele, disputele sau competitiile deoarece impun ierarhizarea oamenilor. Esti o persoana empatica; ii simti pe cei din jurul tau, le intuiesti trairile si nu poti suporta sa ii vezi suferind. Motorul din spatele actiunilor tale e dorinta de traire autentica; urasti falsitatea si cuvintele subintelese ce ascund adevarul. Vrei sa te descoperi pe tine asa cum esti si sa ii descoperi si pe cei din jur.

Albastrul e simbolul profunzimii spirituale; gandeste-te numai la inaltul cerului sau la adancul albastru al oceanelor. Acesta mai simbolizeaza si profunzimea trairilor afective dar si serenitatea de care dau dovada persoanele ce se inscriu in aceasta categorie.

Persoanele 'albastre' aleg meserii ce le permit interactiunea cu alti oameni; acestia sunt in general asistenti medicali, doctori, psihiatri, agenti de turism, consilieri, invatatori sau lucreaza in domeniul serviciilor fiind dornici sa confere asistenta necesara oricui are nevoie. Avand in vedere ura pe care o resimt fata de conflicte, acestia au sanse sa se implice si in proiecte umanitare sau sa faca parte din ONG-uri. Pe plan personal acestia prefera persoanele cu temperament verde carora le apreciaza inteligenta si simtul dreptatii."

Detest gradul de adevar al răspunsului, căci în mare parte aşa este, chiar mă reprezinta albastrul. Sunt putin stresata de cât de clar mă caracterizează, bine exceptqnd probabil faza cu încrederea nemărginită in natura umană, pot spune că am avut deplină încredere dar m-am mai trezit. În rest.. ce as putea spune, foarte bun testul. ^^
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Elyza

Data de inscriere : 03/04/2010
Varsta : 22
Localizare : targu jiu

MesajSubiect: ce culoare te reprezinta   Dum Apr 04, 2010 2:59 pm

Mie mi-a iesit portocaliul Very Happy
"te reprezinta portocaliul ceea ce spune despre tine ca esti o persoana activa dar si cam nerabdatoare. Iti place sa fii spontana; intotdeauna faci ceva fara un moment de repaos, iar cel mai adesea actiunile in care te implici sunt extrem de diversificate. Te temi de plictiseala; astfel incat te tii tot timpul ocupata. Ai un nas bine format pentru probleme gasind intotdeauna solutia optima.

Portocaliul e culoarea ta deoarece are vitalitatea de care tu dai dovada. In plus, aceasta culoare reflecta o oarecare tendinta de a te arunca cu capul inainte; persoanele ‘portocalii’ aleg sa traiasca clipa inainte de orice altceva. Mai trebuie mentionat ca acestia nu suporta regulile si tiparele fiind spirite libere.

Persoanele 'portocalii' ajung in general sa lucreze in domenii ce le pun la munca creativitatea. Acestia sunt artizani, artisti (pictori, sculptori, cantareti, dansatori, actori), sportivi. Cat despre preferintele amoroase, persoanele 'portocalii' sunt atrase de temperamentele aurii (exemple de ordine si organizare) pe care incearca, bineinteles, sa le modeleze dupa asemanarea lor.
Sus In jos
xXLemonChoco

Data de inscriere : 05/04/2010
Varsta : 23
Localizare : Tg-Jiu

MesajSubiect: Re: Ce culoare te reprezinta?   Vin Apr 09, 2010 8:58 pm

mi-a iesit auriu XD
Ai un temperament auriu ceea ce te face sa fii o persoana sociabila ce ii apreciaza foarte mult pe cei din jur. Iti place sa joci dupa reguli si consideri ca acestea sunt necesare pentru a facilita interactiunea umana. Dai dovada de respect pentru...
and bla ca nu am cont si nu pot sa vad tot ce zice >.<
si mi-e lene sa-l fac -___-"
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ce culoare te reprezinta?   

Sus In jos

Ce culoare te reprezinta?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce culoare are inima ta?
» Poezia culorilor
» Ce culoare are aura ta?
» Numarul de aur
» Ce culoare are mintea ta?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum