E un forum pt cei care vor sa zambeasca chiar daca le vine sa planga.... E un forum unde se vor putea descarca emotional, unde isi vor putea lasa imaginatia sa zboare..... E un forum care este "ridicat"pe baza devizei: Rad cand imi vine sa plang

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Nebuna De Pe Pian ...

In jos 
AutorMesaj
Chezz

Data de inscriere : 27/03/2010
Varsta : 21
Localizare : Oradea...du'h !

MesajSubiect: Nebuna De Pe Pian ...   Dum Apr 04, 2010 10:02 pm

Heya ! Sunt Chezz,a.k.a. Cherryb ...Poate ca numele meu suna cuminte....dar asta nu inseaemna k eu sunt asha...Eu sunt opusul a tot ce are reguli,a tot ce inseamna cumintenie si a tot ce inseamna "ascultare"...Eu sunt fata nonconformista care sparge mereu linistea intr-un grup,si care mereu este in potriva lucrurilor obisnuite pe care le vedem de zi cu zi,de asta sunt numita o ciudata ,sau o "nebuna"(asta e doar un alintxD) . Sunt fata care ar fii in stare sa isi puna extensii facute din sireturi doar ca sa iasa in evidentza pe strada,dar nu mi-ar pasa daca lumea ar rade aratandu-ma cu degetul,pentru ca pe alte fete ,care se imbraca"normal",nimeni nu le baga in seama...
Dar la scoala,sunt shi cea mai artista din grupul meu. Ma pricep la multe lucruri...ceea ce inseamna ca nu am prea mult timp liber. Imi place sa cant (www.corulfiatlux.ro) ,sa dansez,sa fac cumparaturi si bineintzeles sa pictez,pictura fiind unica shi marea mea pasiune adevarata. Cred ca a fii artist,sau a fii special,nu necesita doar o voce buna, un talent aparte,sau simtul dansului. Cred ca a fii artist inseamna sa arati lumii ca iti pasa si de cei din jur si nu iti este frica sa le arati ce esti tu cu adevarat,prin ceea ce creezi tu,sau prin atitudinea ta. A fii artist inseamna sa iubesti ce e in jurul tau si ce poti creea mai mult decat oamenii care in schimbul artei tale iti ofera indiferenta shi bataie de joc.
In pictura din avatarul meu(facuta de mine)(evident) vreau sa arat ce gheisele,considerate printre cele mai frumoase "doamne" din lume nu sunt mereu ceea ce par.Sub hainele lor vesele si elegante,ele ascund secrete si adevarata lor infatisare.Tatuajele de pe gatul lor semnifica in acelasi timp 3 mari "pacate" pe care le pot face oamenii. Tatuajul cu focul,reprezinta greselile pe care le fac oamenii fara sa gandeasca ceea ce vor sa faca cu adevarat;precum focul oamenii sunt imprevizibili si nimeni nu stie la ce sa se astepte de la aceste fiinte.Tatuajul cu buzele reprezinta pasiunea,dragostea care ne poate duce la pacate sau prostii mai mari decat ne-am putea inchipui,orice prostie pe care o faci din dragoste poate sa te duca pe o cale gresita si astfel sa iti distruga viata,sau din potriva,sa iti aduca fericirea,dar dragostea e imprevizibila,mai ales printre oameni,si ultimul "pacat" care reprezinta minciuna.Semnul lui zorro pe un perete incomplet vrea sa semnifice faptul ca oamenii se ascund mereu in fata a ceva,si sunt in stare sa minta pentru orice ,doar ca pana la urma,minciuna este aflata de toata lumea si noi suntem pedepsiti.
Totusi ma bucur ca pot sa fiu o artista adevarata si sa admir tot ce este in jurul nostru,fara sa distrug...

Chezz
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Chocolate

Data de inscriere : 03/04/2010
Varsta : 22
Localizare : Targu Jiu

MesajSubiect: Re: Nebuna De Pe Pian ...   Lun Apr 05, 2010 11:33 am

welcome,happy posting and have fun:D
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Nebuna De Pe Pian ...