E un forum pt cei care vor sa zambeasca chiar daca le vine sa planga.... E un forum unde se vor putea descarca emotional, unde isi vor putea lasa imaginatia sa zboare..... E un forum care este "ridicat"pe baza devizei: Rad cand imi vine sa plang

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Romeo&Juliet

In jos 
AutorMesaj
Kyaku

Data de inscriere : 28/03/2010
Varsta : 24
Localizare : Giurgiu

MesajSubiect: Romeo&Juliet   Mar Apr 06, 2010 12:20 pm

Romeo &Juliet, un anime fantasy realizat dupa povestea originala a lui Shakespeare. Trebuie sa recunosc ca mi-a placut in masura in care nu a exagerat cu dramatismul. Deigur cum este o poveste romance s-au axat foarte mult pe dragostea celor doi, insa nu plangeau unul dupa altul, sau mureau de dor, fiecare fiind intr-o stare depresiva precum in carte. Ci dimpotriva mi-a placut ca Julieta desi o fire sensibila, a suferit mult inca din copilarie iar acum lupta pentru revendicarea tronului, conducandu-si supusii hotarata.
Neo Verona este un continent plutitor ce intra sub stapanirea casei Montague dupa asasinarea intregii familii Capulet, cea de-a doua pretendenta la putere. Singura din familie care reuseste sa scape este Julieta. Aceasta tragedie s-a petrecut cand ea avea doar 2 ani, asa ca nu stie de radacinile sale. A trait ascunsa, impreuna cu cei care i-au ramas loiali timp de 14 ani sub numele de Odin, deghizata în băiat.
Daca aţi citit cartea şi doriţi să vedeţi lucrurile dintr-o altă perspectivă va recomand cu plăcere animeul. Sau daca pur si simplu vă plac poveştile romance cu acţiune şi mister. Merită vazut.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Romeo&Juliet
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Smile:) :: Desene animate noi :: Anime-
Mergi direct la: